test

Det er viktig å ta influensavaksine!

Kommuneoverlegen og lederteamet i helse og omsorg har tatt årets influensavaksine.

Sist oppdatert: 18.10.2024 08:00 | Publisert: 18.10.2024 08:00:10

Bildet viser 4 damer som venter i kø, mens en mann sitter på en stol og får vaksine.

Kristine Solsrud, Tuva Andersen, Hege Christin Lien, og Gunn-Frøydis Holtet, venter tålmodig på tur mens Katri Johanna Pöysä vaksinerer kommuneoverlege Carl Magnus Jensen.

Kommuneoverlegen anbefaler at alt helsepersonell i Hurdal som har pasientkontakt tar årets sesonginfluensavaksine. Fordelene er mange; den ansatte beskyttes for sykdom, pasienten beskyttes for smitte og med beskyttelse for sykdom blant ansatte reduseres også sykefravær som skyldes influensa.

Derfor viser ledergruppa i virksomhet helse og omsorg seg som gode forbilder og har allerede tatt årets vaksine. 

Innbyggere i Hurdal kommune kan kontakte sin fastlege for å få vaksine. Når det gjelder vaksinering av beboerne som bor på sykehjemmet, omsorgsboligene og gruppeboligen ivaretas dette på Helsetunet. Det samme gjelder for vaksinering av ansatte i Helse og omsorg.